Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji błogosławimy pojazdy mechaniczne. Po Mszy św. kapłan w kościele odmówi modlitwę błogosławieństwa, a następnie przy bramie będzie kropił wodą święconą pojazdy wyjeżdżające z parkingu. Tam też będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

Dzisiaj zbierane są też ofiary na pomoc rodzinom, które ucierpiały z powodu ulewnych deszczów i powodzi, jakie na początku lipca nawiedziły kraje Europy Zachodniej. Okażmy naszą wrażliwość i solidarność z potrzebującymi. Datki na ten cel można składać do skarbon pod chórem, przy głównych drzwiach kościoła.

Jutro w liturgii wspominamy św. św. Joachima i Annę, rodziców Matki Bożej. Pamiętajmy w tym dniu o naszych babciach i dziadkach – żyjącym okażmy naszą miłość i wdzięczność, a zmarłym ofiarujmy modlitwę.

Cały czas można jeszcze składać ofiary, a także zgłaszać intencje na pielgrzymkowy fundusz „Idę z Tobą”. Przyjmujemy je w zakrystii i w kancelarii.

W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach różańcowych, a o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na rzecz naszej parafii, dzięki którym mogliśmy zainstalować nowe ławki w kościele dolnym, gdzie w godnych warunkach można teraz modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, do czego gorąco zachęcamy.

Jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także „Miłujcie się”, „Różaniec” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

Komentarze zostały wyłączone.