Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach różańcowych, a o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

We wtorek przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 19.00. Kancelaria parafialne w tym dniu będzie nieczynna. Jest to święto patronalne sąsiedniej parafii, przy ul. Nadbystrzyckiej.

Wczoraj wyruszyła z Lublina 41. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do śledzenia w katolickich mediach relacji z pielgrzymiego szlaku, a także do modlitwy w intencji pątników, szczególnie tych z naszej parafii. Osoby, które wsparły fundusz „Idę z Tobą” zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków z „Modlitwą pielgrzyma duchowego”.

W każdą środę sierpnia od godz. 10.00 do 13.00 na terenie parafii organizowane będą gry, zabawy, animacje oraz warsztaty dla najmłodszych w ramach 9 już edycji akcji „Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie”. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo gorąco zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość naszego narodu oraz w intencji osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków czy innych używek.

Można się jeszcze zapisać na parafialną autokarową pielgrzymkę do Rumunii w dniach 2 – 10 września. Program wywieszony jest w kruchcie kościoła oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. W zakrystii są też do kupienia redagowane przez KSM Dzienniki Medytacji „Słowo Życia” na ten miesiąc.

Wolontariusze przygotowali dzisiaj kiermasz ciast, owoców oraz książek. Po wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na pokrycie kosztów operacji i leczenia zdeformowanej nogi kilkuletniej Lilianny. Prosimy o wsparcie i o modlitwę w jej intencji. Za każdy dar serca dziękujemy w imieniu Lilianny oraz jej rodziców i całej rodziny.

Komentarze zostały wyłączone.