W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą w takim porządku, jak w niedziele wakacyjne, tj. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencjach zbiorowych), 11.30 i 19.00. Po każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wiązanek z tegorocznych ziół, kwiatów, zbóż, owoców i warzyw. Przypominamy, że jest to uroczystość nakazana i każdy katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii.

Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Caritas. Bóg zapłać! Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii.

Gorąco zachęcamy do indywidualnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. Przypominamy, że Najświętszy Sakrament wystawiony jest w dni powszednie od godz. 8.30 do 17.00 w kościele dolnym. Pod chórem wyłożony jest grafik adoracji na ten tydzień. Bardzo prosimy o deklarowanie swojej obecności i wpisywanie się, aby nie było takich sytuacji, że w kościele nie ma ani jednej czuwającej osoby.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej, które zazwyczaj odbywało się pod koniec sierpnia w Garbowie, w tym roku, z powodu pandemii, będzie miało inną formę. Młodzież spotykać się będzie przez kilka dni w różnych parafiach, codziennie w innej. W imieniu ks. bpa Adama Baba zapraszamy na pierwsze takie spotkanie, które odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę, w godz. 15.00 – 20.00. Będzie to czas wspólnego dzielenia się doświadczeniem wiary przez ludzi młodych, ale także uczestnictwo w Eucharystii, której przewodniczył będzie ks. bp Adam. Uwzględniając obowiązujące zalecenia epidemiczne prosimy młodzież o zapisywanie się na spotkanie przez formularz internetowy. Szczegóły na plakacie.

Najbliższa sobota i niedziela będą kolejnymi dniami zbiórki makulatury, którą będzie można wrzucać do ustawionego na parafialnym parkingu kontenera.

Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego, a także lektury prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem bądź w zakrystii.

Komentarze zostały wyłączone.