W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (na nią zapraszamy przede wszystkim dzieci) i o godz. 18.00. Spowiedź w piątek będzie podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. Dzieci, które w maju przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy o rozpoczęcie nowenny pierwszych piątków miesiąca. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją światła rozpocznie się o godz. 17.00.

W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia osób starszych i obłożnie chorych, które chciałyby, aby w pierwsze piątki miesiąca odwiedzał je kapłan z posługą sakramentalną. Przyjmujemy także zgłoszenia chorych, którzy pragną co niedzielę przyjmować Pana Jezusa Eucharystycznego z rąk nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

W najbliższą sobotę, 3 września, po dodatkowej Mszy św. sprawowanej o godz. 6.30, wyruszy parafialna piesza pielgrzymka do Wąwolnicy. Rekolekcje w drodze wygłosi ks. Jakub Bartczak. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia osób, które do Lublina chcą wrócić jednym z zamówionych autokarów. Pierwszy autokar wyjedzie z Wąwolnicy około godz. 19.30, a drugi po spotkaniu młodych, czyli około godz. 22.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach różańcowych.

Z początkiem września wracamy do zwykłego porządku sprawowania liturgii. W niedziele Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencji całej parafii), 11.30 (dla dzieci), 13.00 (z udzielaniem sakramentu chrztu), 17.00 i o 19.00 (dla młodzieży).

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy w najbliższą niedzielę na Eucharystię o godz. 11.30, na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla nich i dla ich rodzin.

Od przyszłej niedzieli przez dwa tygodnie w zakrystii i kancelarii przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas 8. szkół podstawowych i klas 1. szkół ponadpodstawowych, mieszkających na terenie naszej parafii.

Firma Słuchfon zaprasza na bezpłatne badania słuchu. Wszystkie osoby, które chcące zbadać i zadbać o swój słuch zaprasza do przychodni SDA-MED przy ul. Wallenroda 2, bezpośrednio do gabinetu nr 14. Wcześniejsza rejestracja nie jest konieczna. Akcja będzie trwała przez najbliższe dwa tygodnie.

Do skarbon pod chórem można składać ofiary na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

Komentarze zostały wyłączone.