OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj Kościół w Polsce raduje się beatyfikacją wyjątkowej Rodziny Ulmów. Niech ich przykład pomaga naszym rodzinom kroczyć ku świętości. Rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. Dzień skupienia dla narzeczonych dzisiaj o godz. 15:00 w kościele dolnym.
W najbliższy czwartek o godz. 19:00 w sali św. Józefa rozpocznie się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Natomiast rodziców i chrzestnych zapraszamy na konferencje przedchrzcielne w poniedziałki o godz. 19:00.

3. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami i rozpoczęcie rocznego procesu formacji odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w kościele.

4. Schola dziecięca zaprasza po wakacjach na próby w każdą niedzielę o godz. 10.45 w sali konferencyjnej domu parafialnego, a następnie do modlitwy śpiewem na Mszach św. o godz. 11.30. Jest to dobra okazja do rozwijania talentów wokalno-muzycznych oraz formowania się w wierze.

5. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. W piątek, 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

6. Nowenna do św. o. Pio, przed liturgicznym wspomnieniem przypadającym
23 września, rozpocznie się we czwartek, 14 września. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo Stygmatyka, którego relikwie są czczone w naszej parafii, w dni powszednie po Mszy o godz. 18, a w niedziele po Mszy o godz. 17.

7. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

8. Również w przyszła niedzielę na Mszy św. o 11.30 będzie poświęcenie plecaków uczniów kl. 1 szkół podstawowych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

9. Przypominamy o adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele dolnym w dni powszednie od godz. 8:30 do 18:00. W poniedziałki modlimy się w intencji pokoju na świecie od godz. 19:00 do 20:30.

10. W przeszły weekend będzie zbiórka makulatury. Kontener będzie ustawiony na parkingu. Przypominamy że zbiórka makulatury jest przeprowadzana w każdy trzeci weekend miesiąca.

11. Zachęcamy do karmienia się Bożym Słowem i prasą katolicką.

Komentarze zostały wyłączone.