1. Z wielką radością informujemy, że zwycięzcą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych został nasz parafianin Tomasz Ritter. Serdecznie gratulujemy laureatowi, jego rodzicom i bliskim oraz życzymy kolejnych sukcesów.
 2. W miniony poniedziałek rozpoczęliśmy cykl spotkań poświęconych duchowości chrześcijańskiej. Serdecznie zapraszamy na jutrzejszą Mszę św. o godz. 18.00,  podczas której ks. Józef Maciąg wygłosi kolejne kazanie poświęcone duchowości ojców pustyni.
 3. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Rano sprawowane będą Msze św. w intencji społeczności szkolnych: o godz. 9.00 Szkoły Podstawowej nr 29, a o godz. 10.00 Szkoły Podstawowej nr 22 i Liceum Ogólnokształcącego nr XIX. Z kolei na Mszę św. o godz. 18.00 zaprasza młodzież z KSM i Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Po tej wieczornej Eucharystii będzie specjalna konferencja i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.
 4. W czwartek, tradycyjnie, będzie całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorną Eucharystię połączymy z nieszporami – ofiarujemy je w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży oraz pokoju w naszej Ojczyźnie i na świecie.
 5. W tym tygodniu spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy
 6. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30, do sali konferencyjnej.
 7. Przypominamy i zapraszamy na modlitwę w intencji młodzieży w ramach Jerycha Różańcowego. Rozpocznie się ono w najbliższy piątek o godzinie 17.30 w kościele oo. kapucynów na Poczekajce.
 8. Informujemy, że spotkania i katechezy dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczną się z początkiem października. Dokładny plan podamy w ostatnią niedzielę września.
 9. W przyszłą niedzielę homilie głosił będzie ks. Mariusz Nakoniecznego, proboszcz parafii bł. bpa Wł. Gorala w Lublinie. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami tamtą wspólnotę parafialną w budowie nowej świątyni.
 10. Przypominamy o możliwości wyjazdu na dwie pielgrzymki do Ziemi Świętej.  Pierwsza odbędzie się w dniach 16 – 24 października, druga w dniach 8 – 14 listopada. Szczegóły w zakrystii, gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę październikową tylko do poniedziałku, 17 września.
 11. Wraz z Fundacją „Dwa Ognie” planujemy zorganizować kiermasz zabawek i książek, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc osobom potrzebującym. Zabawki w dobrym stanie oraz książki  na ten cel przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 12. Szkoła Matplaneta oferuje uczniom szkół podstawowych innowacyjne zajęcia z matematyki oraz programowania komputerowego. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych pod chórem.
 13. Przy wjeździe na parking ustawiony jest kontener na makulaturę. Dziękujemy wszystkim, którzy składają tam papierowe odpady. Dochód ze sprzedaży makulatury pozwolił dofinansować letni wypoczynek dzieci i harcerzy z naszej parafii na łączną kwotę 10 000 zł.
 14. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.

Komentarze zostały wyłączone.