OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie. Przypominamy, że w każdy poniedziałek w kościele dolnym od godz. 19:00 do 20:30 modlimy się w intencji pokoju na świecie.

3. Dzieci i Młodzież zapraszamy do grup duszpasterskich: scholii, liturgicznej służby ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Chóru Parafialnego. Więcej informacji u Duszpasterzy.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Msza Święta dla XXX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie o godz. 10:00. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy rodziców z dziećmi.

5. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Niech przykład patronów tego tygodnia pomaga nam w kroczeniu za Jezusem.

6. W ramach przygotowania do liturgicznego wspomnienia o. Pio i odmawianej codziennie po Mszach wieczorowych nowennie do Świętego Stygmatyka zapraszamy na specjalne czuwanie modlitewne w kościele we czwartek, 21 września, po Mszy świętej w kościele.

ZAPROSZENIA OD KSIĘDZA ARCYBISKUPA

7. W trosce o duszpasterstwo młodzieży i ważny czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje wydarzenie „Rozpaleni”, które odbędzie się 23 września w hali Targi Lublin w godzinach od 10.00 do 15:00. Spotkanie ma na celu ewangelizację oraz ukazanie radosnego Kościoła, któremu zależy na przyszłości młodego człowieka dojrzewającego w wierze. Więcej informacji u ks. Damiana Szewczyka.

8. 30 września w Hali Globus w Lublinie odbędzie się 24-godzinne spotkanie modlitewne pod hasłem „Ja Jestem”. W programie Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, a także konferencje gości z Polski i z zagranicy. Uczestnicy mogą brać udział w całości spotkania lub w wybranych częściach. Bilety i więcej szczegółów na stronie internetowej www.jajestem.pl. Organizatorem spotkania jest Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej.

9. Korzystajmy z daru Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.