1. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje – „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”, natomiast przez cały tydzień do skarbony pod chórem będzie można złożyć ofiarę na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”. Bóg zapłać!
 2. W ramach naszych spotkań z duchowością chrześcijańską jutro i w następny poniedziałek podczas Eucharystii o godz. 18.00 kazania o duchowości franciszkańskiej wygłosi o. Henryk Cieniuch – kapucyn, wieloletni proboszcz parafii na Poczekajce. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek o godzinie 19.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji niewiast, z kazaniem poświęconym biblijnej wizji kobiety. Eucharystia jest duszpasterską inicjatywą podjętą przez wspólnotę kobiet związanych z portalem internetowym: urzekająca .pl.
 4. Studentów zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa akademickiego w najbliższą środę o godz. 19.00 w sali św. Stanisława Kostki (wejście od ul. Rymwida).
 5. Wszystkich czcicieli św. o. Pio zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w piątek, 24 października, o godz. 16.30 w sali św. Wawrzyńca. O godz. 18.00 w tym dniu, jak w zawsze w ostatni piątek miesiąca, sprawowana będzie Msza św. wotywna o św. o. Pio w intencjach zbiorowych.
 6. W tym tygodniu Lectio Divina, czyli rozważanie Słowa Bożego przewidzianego na następną niedzielę, będzie w piątek o godz. 17.00 kościele.
 7. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w sali konferencyjnej.
 8. W przyszłą niedzielę, poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych, wraz z parafią bł. Piotra Jerzego Frassatiego, po raz kolejny przeżywać będziemy Wieczór Świętych. Zgromadzimy się na modlitwie przy relikwiach świętych i błogosławionych. Zapraszamy najpierw do naszej świątyni na Mszę św. o godz. 17.00 i modlitwę różańcową, a następnie na procesję z relikwiami świętych przez osiedle Mickiewicza do kościoła bł. Piotra Jerzego Frassatiego.
 9. Już dzisiaj informujemy, że w pierwszym tygodniu ferii planujemy zorganizować w Kluszkowcach, na zboczach Gorców, zimowisko dla dzieci. Więcej informacji w zakrystii i w kancelarii.
 10. Także dzisiaj zapraszamy do zakrystii ministranckiej na kiermasz zabawek oraz książek – nie tylko dla dzieci. Wśród różnych wydawnictw znajdziemy wartościowe pozycje poświęcone na przykład św. Janowi Pawłowi II. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na wsparcie seniorów z naszej parafii. W zeszłym tygodniu z kiermaszu uzyskaliśmy 640 zł. W dalszym ciągu przyjmujemy zabawki w dobrym stanie oraz książki na kolejne edycje kiermaszu.
 11. Wiele rodzin nie otrzymało jeszcze kart wypominkowych. Bardzo prosimy o pobranie kart z sali konferencyjnej i dostarczenie ich swoim sąsiadom. Winny one przed końcem tego miesiąca trafić do adresatów.
 12. Na parkingu, przy wjeździe od strony ul. Wallenroda, stoi kontener na makulaturę.
 13. W dniu dzisiejszym rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne. Posłuchajmy krótkiego świadectwa i zaproszenia.

Komentarze zostały wyłączone.