1. Pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” obchodzimy dziś kolejny, XVIII Dzień Papieski. Serdecznie dziękujemy o. Waldemarowi Gonczarukowi za wygłoszone słowo, które pomaga nam z wdzięcznością przeżywać 40. rocznicę wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową. O. Waldemar przybliżał nam będzie sylwetkę św. Jana Pawła także podczas wieczornych Eucharystii w kolejne dni naszego parafialnego Triduum Papieskiego, tj. jutro i we wtorek. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.00.
 2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 19.00  rozpoczną się także zapowiadane rekolekcje dla młodzieży. Kolejne spotkania będą w poniedziałek i we wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy zwłaszcza studentów, którym chcemy podarować ten czas jako rekolekcje na rozpoczęcie nowego roku akademickiego.
 3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Synodu Biskupów. Będzie to kolejny etap sztafety modlitewnej, która trwa w naszej archidiecezji podczas obrad Synodu.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w czytelni czasopism.
 5. Wszystkich studentów, którzy chcieliby zaangażować się i formować w duszpasterstwie akademickim zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 17 października, o godz. 19.00 w kościele.
 6. W piątek o godz. 17.00 w kościele odbędzie się kolejna Lectio divina, przygotowująca do głębszego przeżywania Liturgii Słowa podczas Eucharystii w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy.
 7. Przypominamy, że za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców będzie w kościele dolnym o godz. 11.30.
 8. Jutro obchodzony będzie X Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji o godz. 18.00 w kościele bł. Piotra Jerzego Frassatiego przy ul. Skierki będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich rodziców, którzy stracili swoje dziecko. Zapraszamy na tę Eucharystię rodziców, którzy cierpią z powodu utraty swoich dzieci.
 9. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. W sali konferencyjnej wyłożone są koperty z kartami wypominkowymi a także najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Bardzo prosimy o zabranie ich i dostarczenie swoim sąsiadom. Za podjęty trud z góry serdecznie dziękujemy.
 10. W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie na parkingu przy wjeździe od strony ul. Wallenroda.
 11. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na kiermaszu w zakrystii ministranckiej za dobrowolną ofiarę można nabyć książki i zabawki dla dzieci. Dochód z tego kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc dla potrzebujących parafian, zwłaszcza seniorów. Serdecznie zapraszamy do zainteresowania się tą propozycją i zachęcamy do wsparcia najbardziej potrzebujących.
 12. Gościmy dzisiaj młodych ludzi, podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarą złożoną na prowadzonym przez nich kiermaszu ciast lub wrzuconą do puszki możemy wesprzeć fundusz pomagający im zdobywać wiedzę.

Komentarze zostały wyłączone.