Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie nadal w kościele górnym, codziennie od godz. 8.30 do 17.00, z tym, że w piątek rozpocznie się dopiero o godz. 11.00, a w sobotę skończy już o godz. 15.00.

Trwa nowenna przed liturgicznym wspomnieniem św. o. Pio. Dzisiaj odmówimy ją o godz. 16.50, a jutro i we wtorek 10 minut przed Eucharystią wieczorną. W środę, w dniu wspomnienia, o godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. zbiorowa. Zapraszamy członków Grupy Modlitewnej św. o. Pio i wszystkich czcicieli św. z Pietrelciny. Po Eucharystii zapraszamy do sali konferencyjnej na wspólne świętowanie i spotkanie formacyjno-integracyjne, na którym odbędą się też wybory nowego Zarządu Grupy św. o. Pio.

Także w piątek, jak w każdy ostatni piątek miesiąca, o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. wotywna o św. o. Pio w intencjach zbiorowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Chłopców zachęcamy do ofiarowania swojego czasu Panu Bogu i wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym roku już kilku pozytywnie odpowiedziało na zaproszenie – mamy nadzieję, że w ich ślady pójdą następni. Zwracamy się również z prośbą do rodziców i dziadków, aby zachęcali swoich synów i wnuków do przyłączenia się do grona ministrantów, gdzie poprzez formację liturgiczną i osobową, nowe przyjaźnie z rówieśnikami, cotygodniową grę w piłkę nożną oraz inne zajęcia sportowe, a także wspólne wyjazdy będą kształtować się na wierzących i odpowiedzialnych katolików.

Uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, a także starsze osoby, które nie były jeszcze bierzmowane, a pragną przyjąć ten sakrament, prosimy o wpisywanie się na listę kandydatów. Można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii.

Zadbajmy o to, aby w naszych domach była i była czytana prasa katolicka. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

Komentarze zostały wyłączone.