Jutro, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na placach i przy głównych ulicach wielu polskich miast o godz. 15.00, zbiorą się ludzie, by publicznie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii takie zgromadzenie będzie miało miejsce przy ul. Zana, pod krzyżem, gdzie organizowany jest 4. ołtarz procesji Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek rozpocznie się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Gorąco zachęcamy, szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiać je będziemy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek wyspowiadać się będzie można podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. O godz. 17.00 w piątek sprawowana będzie dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy wszystkie dzieci. W sobotę nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy już o godz. 17.00, a zakończymy je procesją światła z figurą MB Fatimskiej.

W przyszłą niedziele o godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 19.00, a po niej na pierwsze spotkanie organizacyjne. Obecność wszystkich zgłoszonych jest obowiązkowa. Można się jeszcze zapisać.

Pod chórem wyłożony jest grafik indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy o wpisywanie się. Z powodu prac w kościele dolnym, w tym tygodniu wystawienie będzie nadal w kościele górnym, codziennie od godz. 8.30 do 17.00, z tym, że w piątek rozpocznie się dopiero o godz. 12.00. Przepraszamy za te utrudnienia i dziękujemy za modlitewne i finansowe wsparcie renowacji kościoła dolnego.

Komentarze zostały wyłączone.