We wtorek, 28 września, o godzinie 15.00 na placach, przy skrzyżowaniach ulic, a także w innych miejscach publicznych wielu polskich miast pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii takie zgromadzenie będzie miało miejsce przy ul. Zana, pod krzyżem, gdzie organizowany jest 4. ołtarz procesji Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wszystkie panie zapraszamy na Mszę św. sprawowana w ich intencji w najbliższy wtorek o godz. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.

W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. wotywnej o św. Józefie za Jego wstawiennictwem modlić się będziemy za Kościół i pasterzy Kościoła, za kapłanów pracujących w naszej parafii, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Odbędzie się ono w środę o godz. 17.30 w Sali św. Stanisława Kostki. Więcej informacji u ks. Tomasza.

W piątek rozpocznie się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Gorąco zachęcamy, szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiać je będziemy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Przypominamy, że za wspólnotowe odmówienie jednej części Różańca można dostąpić łaski odpustu zupełnego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek wyspowiadać się będzie można podczas Mszy św. porannych i po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. W piątek po południu sprawowane będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00. W sobotę nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy już o godz. 17.00, a zakończymy je procesją światła z figurą MB Fatimskiej, jak to czynimy w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kolach różańcowych, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Prowadzimy nabór kandydatów na ministrantów, zaś wszystkich ministrantów zapraszamy na wyjazd formacyjny i dzień skupienia, który odbędzie się u Ojców Białych w dniach 1 – 2 października. Szczegóły u ks. Damiana.

Uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, którzy w tym roku szkolnym chcą przyjąć sakrament bierzmowania, prosimy o zapisywanie się do grona kandydatów. Zapraszamy także starsze osoby, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania. Zgłoszenia przyjmujemy do końca września. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00, w kościele, odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne. Wszelkich informacji na ten temat udziela ks. Michał.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Jak zawsze zachęcamy do lektury Pisma Świętego, książek o tematyce religijnej i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.