Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Z inicjatywy papieża Franciszka październik przeżywamy jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z tej racji po każdej Eucharystii będziemy modlić się w intencji misji za wstawiennictwem bł. męczenników z Pariakoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Ich relikwie są wyeksponowane przed ołtarzem. Ponadto przez cały miesiąc bedziemy mogli ofiarą do puszki pod chórem wesprzeć pracę misyjną s. Cecylii Bachalskiej, która posługuje w Tanzanii. Krótki film o jej pracy w parafii Tandale widzieliśmy przed Mszą św.

Gorąco zachęcamy, szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Różańca we wspólnocie można dostąpić łaski odpustu zupełnego.

Członkowie wspólnoty Przymierze Miłosierdzia zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów. Odbędzie się ona jutro po wieczornej Eucharystii.

Jutro przypada liturgiczne wspomnienie MB Różańcowej. Ks. proboszcz parafii przy ul. Bursztynowej zaprasza na uroczystość odpustową. Suma odpustowa w tamtejszym sanktuarium MB Latyczowskiej sprawowana będzie o godzinie 18.00.

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów na spotkania, które odbywają się w środy, o godz. 19.00, w sali Miłosierdzia Bożego.

Pielgrzymów udających się w listopadzie do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek, 10 października, o godz. 19.00 w domu parafialnym.

W tym tygodniu Lectio divina odbędzie się w piątek, o godz. 17.00, w kościele.

W piątek odbędzie się także spotkanie formacyjne Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”. Wszystkie osoby zaangażowane, wolontariuszy, darczyńców i sympatyków zapraszamy na godz. 17.00 do sali konferencyjnej.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny dzień papieski. Po każdej Eucharystii młodzież z parafialnego oddziału Akademii Młodzieżowej będzie sprzedawać kremówki. Dochód zasili Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia, który wspiera edukację zdolnych młodych Polaków. W Eucharystii o godzinie 17.00 będzie uczestniczyć Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki. Po Mszy św. odbędzie się koncert w wykonaniu tejże orkiestry. Z powodu koncertu nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę odprawimy wyjątkowo o godz. 16.30.

Zwracamy się z gorącą prośbą do ministrantów i lektorów, którzy już nie służą przy ołtarzu, a nadal mają parafialne stroje liturgiczne, aby je zwrócili. Tych, którzy posiadają prywatne niepotrzebne komże lub alby prosimy o podarowanie ich parafii. „Czynnych” ministrantów zapraszamy po Mszy św. do zakrystii w celu skompletowania dla nich strojów.

Komentarze zostały wyłączone.