Przeżywamy dzisiaj kolejny dzień papieski. Pod kościołami w całej Polsce zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który wspiera edukację zdolnych młodych Polaków. Po Mszy św. młodzież z naszego parafialnego oddziału Akademii Młodzieżowej sprzedaje kremówki. Dochód przeznaczony jest także na wsparcie tego funduszu. W Eucharystii o godzinie 17.00 będzie uczestniczyć Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki. Po Mszy św. odbędzie się koncert w wykonaniu tej orkiestry. Z powodu koncertu nabożeństwo różańcowe odprawimy dzisiaj wyjątkowo już o godz. 16.30.

Studentów mieszkających na terenie naszej parafii zapraszamy na trzydniowe rekolekcje, które rozpoczną się dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 19.00. Kolejne spotkania będą jutro i we wtorek, także o godz. 19.00. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Łukasz Mudrak.

Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w środę, po Mszy św. o godz. 18.00, w czytelni czasopism.

Zapraszamy na czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu. Od minionego czwartku używamy nowej monstrancji, przystosowanej do ekspozycji dużej hostii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli zakup tej monstrancji.

W piątek o godz. 17.00 w kościele odbędzie się kolejna Lectio divina, przygotowująca do głębszego przeżywania Liturgii Słowa podczas Eucharystii w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

Uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe, a następnie na spotkanie popielgrzymkowe do sali św. Stanisława Kostki.

Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. W sali konferencyjnej wyłożone są koperty z kartami wypominkowymi, a także najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Bardzo prosimy o zabranie ich i dostarczenie swoim sąsiadom. Za podjęty trud z góry serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do włączenia się w Wolontariat „Odzyskać Młodość”. Jest to grupa młodych ludzi, którzy co tydzień wyruszają do ośrodka dla dziewcząt, które miały konflikt z prawem i organizują im piątkowe popołudnia (warsztaty, modlitwa, rekolekcje, różne spotkania itp.). Szczegóły na plakacie i ulotkach.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie na parkingu przy wjeździe od strony ul. Wallenroda.

Przypominamy o prawie, ale i moralnym oraz patriotycznym obowiązku wzięcia udziału w demokratycznych wyborach i wskazania w nich ludzi, którzy dają gwarancję obrony najświętszych dla nas – ludzi wierzących – wartości.

Komentarze zostały wyłączone.