Zachęcamy do uczestnictwa w październikowych nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. Przypominamy, że za wspólnotowe odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny.

We wtorek o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. intencji mężczyzn. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich panów, którzy pragną czerpać z duchowości św. Józefa.

W tym tygodniu, w środę wieczorem, za wstawiennictwem św. Józefa modlić się będziemy w intencji rodzin chrześcijańskich – o jedność, miłość i świętość.

W piątek, po wieczornej Eucharystii odbędzie się drugie szczególne nabożeństwo dla przeżywających rekolekcje Zawierzenia Maryi wraz z bł. Stefanem Wyszyńskim. Rekolekcje można przeżywać on-line oglądając publikowane codziennie nagrania na profilach społecznościowych parafii oraz w kościele codziennie po mszach świętych wieczornych.

Szkoła Ewangelizacji Miriam zapraszam na rozpoczynające się w najbliższy wtorek „Seminarium odnowy wiary”. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.00 w kościele dolnym.

Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. W sali konferencyjnej wyłożone są koperty z kartami wypominkowymi, a także najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Uczynnych parafian prosimy o zabranie kart wypominkowych i gazety, i włożenie do skrzynek pocztowych swoich sąsiadów. Za podjęty trud z góry serdecznie dziękujemy. Wypełnione karty prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii, bądź składać na tacę w kościele, w tych samych kopertach, w których były dostarczone.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie na parafialnym parkingu, przy wjeździe od strony ul. Wallenroda.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego parafialnego sklepiku. Można tam nabyć m.in. „Dziennik więzienny” kard. Geore Pella, książkę „Kromka chleba” kard. Stefana Wyszyńskiego, a także ostatnie egzemplarze książki „Chrystofobia” Grzegorza Kucharczyka.

Zachęcamy także do czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej. Można ją nabyć pod chórem, w zakrystii i we wspomnianym sklepiku.

Przeżywamy dzisiaj kolejny dzień papieski. W całej Polsce, także w naszej parafii, zbierane są ofiary na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który wspiera edukację zdolnej, a ubogiej młodzieży z małych ośrodków.

Przed kościołem ministranci rozprowadzają oryginalne, wadowickie kremówki. Dochód przeznaczony jest na wsparcie ministrantów i lektorów, wyjazdów edukacyjno-formacyjnych oraz wynajęcie sali na piłkę nożną w zimie.

Komentarze zostały wyłączone.