Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zachęcamy do uczestnictwa w październikowych nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.

Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele będzie konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach różańcowych, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 19.00, odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

W środę podczas wieczornej Eucharystii i następującego po niej nabożeństwa ku czci naszego Patrona, św. Józefa, za Jego wstawiennictwem modlić się będziemy w intencji matek w stanie błogosławionym i rodziców oczekujących potomstwa, a także tych, którzy utracili potomstwo.

W środę o godz. 19.30 sprawowana będzie Msza św. na rozpoczęcie roku akademickiego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich studentów oraz wykładowców i nauczycieli akademickich.

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Odbędzie się ono w środę o godz. 17.30 w sali św. Stanisława Kostki. Uczniów szkół ponadpodstawowych zachęcamy do formowania się w Oazie Młodzieżowej. Spotkania tej grupy odbywają się w czwartki o godz. 17.30 w sali Miłosierdzia Bożego.

Młodzież zapraszamy w najbliższy czwartek na godz. 19.00 do kościoła dolnego na Mszę św. w intencji rozeznania powołania życiowego oraz w intencji znalezienia dobrego męża, dobrej żony. Po Eucharystii będzie konferencja głoszona przez siostrę Sylwię Stelmach, a następnie spotkanie w salach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze szczególne nabożeństwo dla przeżywających rekolekcje Zawierzenia Maryi wraz z bł. Stefanem Wyszyńskim. Rekolekcje można przeżywać on-line oglądając publikowane codziennie nagrania na profilach społecznościowych parafii oraz w kościele codziennie po Mszach św. wieczornych. W zakrystii do nabycia są książki „Beatyfikacja 33” z pełnym tekstem rozważań na każdy dzień.

Zapraszamy już dzisiaj na spotkanie z siostrą zakonną uzdrowioną przez wstawiennictwo bł. Kardynała. Odbędzie się ono 27 października.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się skupienie przedślubne dla narzeczonych – konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła dolnego. Przypominamy także, że w naszej parafii konferencje przedmałżeńskie głoszone są w czwartki o godz. 19.00 w sali św. Józefa.

W przyszłą niedzielę pod hasłem „Nie lękajcie się” przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji w naszej parafii gościć będziemy podopiecznych Funduszu Dzieła Nowego Tysiąclecia, który wspiera edukację zdolnych młodych Polaków. Po Mszach św. będą oni zbierać ofiary na ten fundusz.

Z okazji Dnia Papieskiego będzie można także kupić oryginalne wadowickie kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie młodzieżowych duszpasterstw działających w naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, dzięki którym możemy kontynuować prace remontowe. W ostatnich dniach zostały odnowione drzwi wejściowe do kościoła dolnego, pomalowane dwie zakrystie i wypolerowana posadzka w kościele górnym. Bóg zapłać!

Komenda Miejska Straży Pożarnej w Lublinie zachęca do poparcia w ramach Budżetu Obywatelskiego projektu D-51 „Niezatapialni”. Projekt dotyczy zakupu sprzętu do prowadzenia działań ratowniczych na Zalewie Zemborzyckim. Głos można oddać w formie elektronicznej bądź tradycyjnej, za pośrednictwem karty do głosowania, którą należy złożyć w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej lub w Biurze Obsługi Mieszkańca do 7 października. Karty do głosowania wyłożone są na stołach pod chórem.

Po przerwie wakacyjnej wznowił działalność nasz parafialny sklepik. Oprócz prasy katolickiej można tam kupić książki o tematyce religijnej (także dla dzieci), albumy, modlitewniki i różne dewocjonalia. Do nabycia są m.in. „Zapiski więzienne” ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, audiobuk o bł. ks. Prymasie, Modlitewnik z bł. ks. Prymasem, obrazy bł. ks. Kardynała, a także książka „Chrystofobia” Grzegorza Kucharczyka.

Komentarze zostały wyłączone.