Dobiega końca październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapewne wielu spośród nas ani razu w tym czasie nie uczestniczyło w nabożeństwie różańcowym. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy na różańcu w te ostatnie październikowe dni, a dzieci szczególnie na nabożeństwo w czwartek, 31 października – jest dla nich przewidziana niespodzianka. Dzisiaj w rozważaniu tajemnic różańcowych pomagał nam będzie nasz chór parafialny. Po nabożeństwie chór da koncert pieśni maryjnych. Serdecznie zapraszamy.

Gorąco zachęcamy także do uczestnictwa w dzisiejszym Wieczorze Świętych, który przebiegał będzie pod hasłem „Święci z sąsiedztwa”, na podstawie słów papieża Franciszka: ”Nie bój się świętości! Nie odbierze ci ona sił, życia ani radości!” W programie: prezentacja relikwii ponad 20 świętych i błogosławionych, konferencja o świętości w oparciu o odhortację ”Gaudete et exsultate”, adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i modlitwa o nasze uświęcenie. Zapraszamy na godz. 20.00.

Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na spotkanie formacyjne do sali św. Stanisława Kostki

We wtorek o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji kobiet, na którą zaprasza wspólnota niewiast związana z portalem urzekająca.pl.

W piątek przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz po południu o godz. 17.00 i o 19.00 (w intencji wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach). O godz. 18.00 odprawimy pierwsze nabożeństwo wypominkowe. W tym dniu nie ma postu.

W sobotę Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W naszym kościele porządek Mszy św. będzie taki sam jak w uroczystość Wszystkich Świętych: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i ostatnia o godz. 19.00, w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O godz. 18.00 będą nieszpory za zmarłych, a po nich różaniec wypominkowy.

W tym tygodniu Lectio divina nie odbędzie się.

W dniach od 1 do 8 listopada każdy wierny, który będąc w stanie łaski uświecającej nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych może uzyskać dla nich odpust zupełny; w Dzień Zaduszny aby uzyskać taki odpust wystarczy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam przynajmniej Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Przez cały listopad nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele odprawiać będziemy w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o składanie kart wypominkowych w tych samych kopertach, w których były one dostarczone, gdyż wydrukowana jest na nich data nabożeństwa. Jeszcze nie wszystkie rodziny karty otrzymały. Bardzo prosimy uczynnych parafian o zabranie ich dla siebie i dla swoich sąsiadów. Karty nie były przygotowane dla mieszkańców nowych blokach, przy ul. Filaretów 27 oraz Pana Balcera 6 i 6A. Rodziny tam mieszkające prosimy o skorzystanie z dodatkowych kart, które wyłożone są pod chórem, i podanie na nich daty nabożeństwa

W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie kół żywego różańca i zmiana tajemnic.

Przypominamy, że przy naszej parafii działają grupy wparcia dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, hazardu i innych. Spotkania polecamy również członkom rodzin uzależnionych, aby lepiej zrozumieć sytuację potencjalnego współuzależnienia oraz dojrzale pomóc sobie i bliskim. W czytelni czasopism w poniedziałki spotykają się anonimowi seksoholicy, w środy anonimowi narkomani, w czwartki jedzenioholicy, w soboty o godz. 12.00 spotkania ma grupa anonimowych alkoholików, zaś w niedziele o godz. 9.30 spotyka się grupa Al-Anon, czyli bliscy osób uzależnionych. Bardzo polecamy te spotkania osobom cierpiącym na różne uzależnienia oraz ich bliskim.

Gościmy dziś wolontariuszy ze Stowarzyszenia SILOE, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym. Po Mszy św. będzie można wesprzeć ich działalność ofiarą do puszki, do czego gorąco zachęcamy. A teraz wysłuchajmy krótkiego świadectwa o tej działalności.

Komentarze zostały wyłączone.