Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje – „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”, natomiast przez cały tydzień do skarbony pod chórem będzie można złożyć ofiarę na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”. Bóg zapłać!

Uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy zapraszamy na Eucharystię o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe, a następnie na spotkanie popielgrzymkowe do sali św. Stanisława Kostki.

Członków Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz wszystkich czcicieli tego Świętego zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się w piątek, 25 października, o godz. 16.30 w sali św. Wawrzyńca. O godz. 18.00 w tym dniu, jak w zawsze w ostatni piątek miesiąca, sprawowana będzie Msza św. wotywna o św. o. Pio w intencjach zbiorowych.

W tym tygodniu Lectio divina, czyli rozważanie Słowa Bożego przewidzianego na następną niedzielę, będzie w piątek o godz. 17.00 kościele. Zapraszamy.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie różańca we wspólnocie można uzyskać odpust zupełny. W przyszłą niedzielę w rozważaniu tajemnic różańcowych pomagał nam będzie nasz chór parafialny, który po nabożeństwie wystąpi z koncertem pieśni maryjnych. Serdecznie zapraszamy.

Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00, a po Eucharystii na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych przeżywać będziemy Wieczór Świętych. Zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 na modlitewne czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych.

W sali konferencyjnej wyłożone są koperty z kartami wypominkowymi i najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” – powinny one do końca tego miesiąca dotrzeć do wszystkich rodzin w naszej parafii. Bardzo prosimy o pobranie ich i dostarczenie swoim sąsiadom. Za pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

Ponawiamy apel do ministrantów i lektorów, którzy już nie służą przy ołtarzu, a nadal mają parafialne stroje liturgiczne, aby je zwrócili. Tych, którzy posiadają prywatne niepotrzebne komże lub alby prosimy o podarowanie ich parafii.

W dniach 25 – 27 października w Targach Lublin S.A. odbędą się Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR. To wydarzenie, podczas którego będzie można wykonać bezpłatne badania medyczne, poszerzyć wiedzę na temat swojego bezpieczeństwa, uzyskać porady prawne oraz miło spędzić czas. Na uczestników czekają atrakcje, występy, prelekcje. Gościem specjalnym będzie p. Halina Frąckowiak. Wstęp jest bezpłatny.

Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym sklepiku także inne czasopisma i książki religijne. Zachęcamy do lektury.

Komentarze zostały wyłączone.