Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Gorąco zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych. Przypominamy, że do 8 listopada codziennie można uzyskać odpust zupełny w intencji jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Aby to uczynić należy pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się tam za zmarłych. Warunkiem jest oczywiście stan łaski uświęcającej i wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Przez cały listopad różaniec wypominkowy w naszym kościele odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00. Plan nabożeństw wypominkowych zamieszczony jest na stronie internetowej oraz wywieszony w gablocie. Pod chórem wyłożone są dodatkowe karty wypominkowe. Korzystając z tych kart prosimy o wpisanie na nich daty nabożeństwa.

Jutro po Mszy św. wieczornej wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na czuwanie modlitewne w intencji kapłanów. Czuwanie odbędzie się w kościele dolnym.

Także jutro, o godzinie 18.30, w domu parafialnym będzie spotkanie redakcji „Ku Wspólnocie”.

W czwartek odbędzie się spotkanie formacyjne Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”. Zapraszamy na godz. 17.00 do sali konferencyjnej.

W tym tygodniu Lectio divina odbędzie się w piątek, o godz. 17.00, w kościele.

Młodzi ludzie z akademii młodzieżowej zapraszają w każdą 2. niedzielę miesiąca na godzinę 16.15 na modlitwę różańcową. Różaniec będzie odmawiany w intencjach, które możemy napisać na kartce i wrzucić do specjalnej puszki znajdującej się pod chórem. Zachęcamy do powierzania naszych intencji modlitwie młodych.

Już dzisiaj informujemy i zapraszamy całe rodziny na wieczornicę patriotyczną przygotowaną przez małżeństwa z Domowego Kościoła. Wieczornica odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada, o godzinie 16.00 w sali Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

W ramach kolejnego etapu formacji członkowie jednej ze wspólnot neokatechumenalnych w najbliższych dniach będą odwiedzać nasze rodziny, aby rozmawiać na temat wiary. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.

W zakrystii można już nabyć dziennik medytacji „Wzrastaj ze Słowem” na listopad. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku inne czasopisma i książki religijne. Można tam kupić także różne dewocjonalia oraz flagi narodowe.

Dziękujemy za ofiary złożone do puszki na rzecz misji. Stanowią one wsparcie dla placówki w Tanzanii, gdzie posługuje siostra Cecylia Bachalska. Na rzecz tej parafii przekazaliśmy 1000 euro.

Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Zechciejmy wesprzeć prześladowanych chrześcijan.

Komentarze zostały wyłączone.