AKTUALIZACJA OGŁOSZEŃ! KONCERT Z 10 LISTOPADA PT. PIEŚNI KU CZCI OJCZYZNY Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH ZOSTAŁ ODWOŁANY!!!

 

 1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.
 2. Przypominamy, że do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać i ofiarować w ich intencji odpust zupełny.
 3. W ramach poniedziałkowych spotkań z duchowością chrześcijańską jutro gościć będziemy znanego z fal Radia Maryja ks. prof. Marka Chmielewskiego, który podczas Mszy św. o godz. 18.00 przybliży nam duchowość św. Benedykta. Serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkanie zespołu redakcyjnego naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” odbędzie się w czwartek, 8 listopada, o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu Lectio divina nie będzie.
 6. Można jeszcze dołączyć do grona słuchaczy katechez neokatechumenalnych. Są one głoszone w niedziele o godz. 20.00 oraz w poniedziałki i środy o godz. 19.00, w sali św. Józefa, obok kancelarii parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo gorąco zachęcamy do wspólnego świętowania tego jubileuszu przez uczestnictwo w organizowanych z tej okazji w naszej parafii różnych wydarzeniach i koncertach. Rodziny z Domowego Kościoła zapraszają w najbliższą sobotę na godz. 16.00 do salek Centrum Duszpasterstwa Młodzieży na wspólne śpiewanie popularnych i lubianych pieśni i piosenek, a także do wzięcia udziału w quizie historycznym dla dorosłych i młodzieży. Dzieci w tym czasie będą mogły uczestniczyć w grze-podchodach z licznymi atrakcjami. W niedzielę, za tydzień, o godz. 10.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 20.00 odbędzie się koncert pt. „Sto lat Niepodległej”, przygotowany przez Zespół Chwalmy Pana na Spontana i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży AL. W nasze świętowanie wpisuje się także koncert pt. „Dźwięki wolności”, który będzie za dwa tygodnie, w niedzielę, 18.00 listopada, o godz. 18.00. Szczegółowe informacje na temat tych koncertów zamieszczone są na plakatach i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy też do przystrojenia w te dni okien, balkonów, naszych mieszkań flagami i symbolami narodowymi.
 8. Przez cały listopad nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00, z wyjątkiem niedzieli 18 listopada, kiedy to z powodu koncertu nabożeństwo będzie już o godz. 16.00. Pod chórem wyłożone są dodatkowe karty wypominkowe. Zachęcamy do gorliwej modlitwy za zmarłych.
 9. W zakrystii można nabyć listopadowy numer Dziennika Medytacji „Słowo Życia”.
 10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej archidiecezji zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Polak z sercem”, polegającej na zbiórce żywności dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Artykuły spożywcze o długim terminie ważności przyjmujemy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.
 11. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Zechciejmy wesprzeć prześladowanych chrześcijan.
 12. Harcerze zapraszają po Mszy św. na kiermasz ciast.

Komentarze zostały wyłączone.