Dzisiaj kończą się rekolekcje zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Osoby przeżywające te rekolekcje zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Prosimy o przybycie 15 min przed Mszą św. na krótkie spotkanie. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w akcie zawierzenia dzisiaj będzie drugi termin, w środę, 3 listopada, na Mszy świętej o godz. 18.00.

Jutro przeżywać będziemy radosną uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz po południu o 17.00 i o godz. 19.00 w intencji wszystkich zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. O godz. 18.00 będzie pierwsze nabożeństwo wypominkowe. Przypominamy, że w tym dniu każdy katolik nade wszystko powinien uczestniczyć w Eucharystii.

We wtorek Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą w takim samym porządku jak jutro, czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i ostatnia o godz. 19.00, w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 18.00 będzie różaniec wypominkowy.

W uroczystość Wszystkich Świętych procesje żałobne na lubelskich cmentarzach wyruszą po Mszach św., które rozpoczną się o godz. 12.00.

Przez cały listopad każdy wierny, który będąc w stanie łaski uświęcającej nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych może uzyskać dla nich odpust zupełny; w Dzień Zaduszny aby uzyskać taki odpust wystarczy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam przynajmniej Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Przez cały listopad nabożeństwa wypominkowe odprawiać będziemy w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o składanie kart wypominkowych w tych samych kopertach, w których były one dostarczone, bo na tych kopertach wydrukowana jest data nabożeństwa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (z udziałem dzieci) i o 18.00. Spowiedź podczas Mszy św. porannych i po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 17.00.

Przypominamy, że w środy o godz. 17.30 w sali św. Stanisława Kostki odbywają się spotkania Oazy Dzieci Bożych, natomiast w czwartki o godz. 17.30 w sali Miłosierdzia Bożego spotkania Oazy Młodzieżowej. Zachęcamy dzieci i młodzież do formowania się w tych wspólnotach.

Młodzież zapraszamy w najbliższy czwartek na godz. 19.00 do kościoła dolnego na Mszę św. w intencji rozeznania powołania życiowego oraz w intencji znalezienia dobrego męża, dobrej żony. Po Eucharystii będzie konferencja głoszona przez siostrę Sylwię Stelmach, a następnie spotkanie w salach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Zebranie zespołu redakcyjnego naszej gazety parafialnej odbędzie się w piątek, 5 listopada, o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Jutro po każdej Mszy św. harcerze rozprowadzać będą znicze nagrobne.

Jak zawsze zachęcamy do czytanie „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej. Można ją nabyć pod chórem i w zakrystii.

Komentarze zostały wyłączone.