OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach. Pod chórem oraz na naszej stronie internetowej dostępny jest schemat medytacji biblijnej.

Dziś po Mszy św. o 19.00 kolejne uwielbienie z cyklu Silent Disco

2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Naszej Ojczyzny.
Msze Święte tak jak w dzień powszedni o godz. 7:00, 8:00, 18:00.

3. Młodzież maturalną zapraszamy jutro na dodatkową  Mszę Św. o godz. 19:00. Będziemy modlić się o dary Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości. Chcemy wesprzeć duchowo tych, którzy będą przeżywali ten czas i wybierali drogi swojego życia.

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali także święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o Urodzaje. Módlmy się o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5. Wspólnota Kobieca Przestrzeń zaprasza kobiety na Mszę Świętą we wtorek o godz. 18:00 a potem na spotkanie do Sali Miłosierdzia Bożego.

6. XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki – Biskupiak zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 26 kwietnia o godz. 12:00. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej szkoły.

7. W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Via Lucis – Drogi Światła.

8. Również w tę sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

9. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy, także z naszej wspólnoty.

10. Na naszym parafialnym parkingu pojawił się żółty kontener na odzież dorosłych, dzieci, młodzieży, obuwia, akcesoriów domowych. Wszystkie korzyści płynące z tej zbiórki trafią do Lubelskiego oddziału Bractwa Miłosierdzia im. Świętego Brata Alberta. Niech to będzie jedna z możliwości wykonania czynów miłosierdzia.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.