OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Alumni z naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przeżywają czas rekolekcji przed święceniami diakonatu, które przyjmą w najbliższą sobotę. Pamiętajmy w modlitwach o powołaniach do Służby w Kościele.

2. Przed kościołem odbywa się szachowa akcja charytatywna. Nabywając szachy możemy wesprzeć leczenie chorej Karolinki.

3. Jutro rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Odprawiać je będziemy dwa razy dziennie – najpierw w kościele, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30, i drugi raz przed figurą św. Józefa, codziennie o godz. 20.30. Z powodu nabożeństw majowych Różaniec odmawiany codziennie na pół godziny przed wieczorną Eucharystią będzie już o godz. 17.00, w kościele dolnym, gdzie tą modlitwą będziemy kończyli adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W poniedziałek, 1 maja przeżywać będziemy Święto Pracy. Niech Święty Józef wyprasza potrzebne łaski dla pracujących i tych, którzy pracy poszukują. Przypominamy, że w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczorowej modlimy się w intencji pokoju na świecie. Adoracja trwa do 20:30.

6. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. Naszą Narodową Flagę możemy nabyć w sklepiku parafialnym

7. We środę. 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

8. „Grupa „Józef” serdecznie zaprasza na pierwszy miting DDA/DDD  w czwartek 4.05 o 17.30, przy ul.  Filaretów 7 w Lublinie ( kościół Św. Józefa, salka Wawrzyńca ).”

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź podczas porannych Mszy Świętej. Nabożeństwo pokutne o godz. 16:00, spowiedź i Msze Święte o godz. 17:00 i 18:00. W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17:00, które połączymy z litanią loretańską.

10. Z racji dni wolnych od pracy kancelaria będzie nieczynna w środę z racji Uroczystości i w pierwszy piątek miesiąca.

11. W następną niedzielę odbędzie kiermasz ciast organizowany przez harcerki.

12. Młodzieży, która będzie przeżywać czas egzaminów dojrzałości życzymy otwartości na Dary Ducha Świętego. Jesteśmy z wami w modlitwie!

13. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.