Medytacja biblijna.

I. Przygotowanie.

  1. Wyciszenie.

Wejdź do głębi swojego serca. Bóg chce do Ciebie przyjść. Przygotuj się, aby Go przyjąć. Postaraj się uporządkować swoje myśli, swoje uczucia, swoją wyobraźnie. Wycisz się. Słuchaj uważnie tego, co chce Ci powiedzieć Kochający Ojciec.

  1. Obecność.

Uświadom sobie, że obok Ciebie jest Wszechmogący Bóg. Spróbuj być w Jego obecności. Ciesz się spotkaniem z Tym, który ukochał Cię ponad wszystko i pragnie jedynie Twojego szczęścia.

  1. Prośba.

Medytacja to wsłuchiwanie się w serdeczny głos Boga. Poproś Go o otwarte uszy i serce, o pokorę, mądrość i zrozumienie. Nie oczekuj czegoś konkretnego, ale powierz się Jego woli.

II. Rozmyślanie.

  1. Bierz i czytaj.

Czytaj wolno i uważnie. Tak jak czyta się list od najdroższej osoby, o której wiesz, że Cię kocha. Czytaj tak jak list skierowany wyłącznie do Ciebie. Zdanie po zdaniu, słowo po słowie. Każde z nich jest darem przesiąkniętym miłością.

  1. Patrz i rozważaj.

Co znaczą dzisiaj dla Ciebie te słowa? Wykorzystaj wyobraźnię. Spróbuj sobie wyobrazić scenę, o której czytasz. Stań się uczestnikiem wydarzeń; stań jak najbliżej, słuchaj i obserwuj. Spróbuj znaleźć w swoim życiu podobną sytuację. Zobacz, co robi i mówi Bóg. 

  1. Rozmawiaj z Bogiem.

Czas na pytania. Dotąd mówił On. Teraz zwróć się do Niego ze wszystkimi wątpliwościami i trudnościami. Czego nie rozumiesz? Co jest dla Ciebie trudne? Co Cię ucieszyło, a co zasmuciło? Rozmawiaj z Bogiem, jak rozmawia się
z przyjacielem. Nie szukaj wyszukanych słów; bądź po prostu sobą.

  1. Wznieś ducha ku Bogu.

Gdy jakieś słowo szczególnie Tobą wstrząśnie, zaskoczy, zbulwersuje zatrzymaj się przy nim. To słowo, gest Pana jest specjalnie dla Ciebie. Zatrzymaj się przy Nim. Odpocznij przy Panu ciesząc się Jego obecnością i miłością.

  1. Żyj i działaj.

Bóg wprowadza Cię w swoje plany. Odpowiedź z odwagą: „Oto ja, poślij mnie”. Staraj się żyć tym, co Bóg Ci zostawił. Nie odrzucaj Jego Słów i nie zatrzymuj ich tylko dla siebie. Dziel się radością spotkania z innymi. Gdy robisz postanowienia nie działaj pochopnie, nie mnóż ich. Nastaw się na współpracę z Bogiem by je wypełnić. Odwagi. Pan jest blisko.

III. Zakończenie.

W krótkiej, szczerej modlitwie podziękuj Bogu za ten czas, to szczególne spotkanie. Wzbudź w sobie pragnienie kolejnych by Słowo Boże stało się nieodłącznym towarzyszem Twojego życia.

Komentarze zostały wyłączone.