Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Dzisiaj przypada wspomnienie bł. bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, których relikwie czcimy w naszej parafii. To dzień imienin ks. Zbigniewa Wójtowicza, a także ks. Roberta Wronowskiego. Czcigodnym solenizantom życzymy Bożego błog. i wielu łask wypraszanych przez wstawiennictwo bł. bł.  Patronów.

W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwaną uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Jeżeli pogoda pozwoli, to Eucharystia o godz. 10.00 sprawowana będzie na zewnątrz kościoła, przed figurą św. Józefa. Po tej Mszy, zgodnie z naszym zwyczajem, wyruszy procesja eucharystyczna. W tym roku, z powodu pandemii, procesja odbędzie się na placu przykościelnym. Z tego powodu parking parafialny od środy wieczór do czwartkowego popołudnia będzie nieczynny.

W czwartek wieczór już po raz 18 w Lublinie będzie miał miejsce Koncert Chwały. Tegoroczna edycja koncertu pod tytułem „Totus Tuus” odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur i będzie transmitowana z przez TVP 3 w pasmie ogólnopolskim oraz online. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy do wirtualnego udziału. Szczegóły na plakatach.

Zachęcamy do uczestnictwa w czerwcowych nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele, uroczystości i święta o godz. 18.00.

Przypominamy, że w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00, w kościele dolnym wystawiany jest Najświętszy Sakrament. Adoracja trwa do godz. 17.00. Pod chórem wyłożony jest grafik adoracji na rozpoczynający się tydzień. Prosimy o wpisywanie się.

Nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. zapraszamy jutro na wieczorną Eucharystię, a następnie na spotkanie formacyjne do sali konferencyjnej.

Kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w kościele.

W środę o godz. 19.15 w sali Centrum Duszpasterstwa Młodzieży odbędzie się spotkanie Lubelskiej Szkoły Ewangelizacji.

W piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina. Serdecznie zapraszamy.

Jutro nasz ks. Proboszcz rozpoczyna tygodniowe rekolekcje, przygotowując się do święceń biskupich, które, jak wiemy, odbędą się 29 czerwca, w uroczystość św. św. Apostołów Piotra i Pawła, w archikatedrze lubelskiej. Zechciejmy otoczyć Go modlitewną opieką.

Komentarze zostały wyłączone.