Zachęcamy do uczestnictwa w czerwcowych nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i uroczystości o godz. 18.00.

Gorąco zachęcamy także do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, w kościele dolnym. Adoracja rozpoczyna się o godz. 8.30 i trwa do godz. 17.00.

W najbliższy czwartek, w nawiązaniu do tradycji obchodów oktawy Bożego Ciała, o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. wotywna o Najświętszym Sakramencie, a po Mszy św. przejdzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Na zakończenie uroczystości zostaną poświęcenie wianki z kwiatów i ziół.

W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. odprawiane będą w takim porządku, jak w dzień powszedni, zachęcamy jednak do licznego uczestnictwa w Eucharystii oraz w nabożeństwie czerwcowym. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ks. Michał zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w kościele.

Spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina odbędzie się w piątek. Ks. Piotr zaprasza na godz. 19.00 do kościoła i przed ekrany monitorów.

W sobotę o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św., podczas której część dzieci, które przygotowywały się do I Komunii św. przyjmie ten sakrament. W piątek o godz. 16.30 będzie spowiedź tych dzieci oraz ich rodziców.

W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Mateusz Wójcik, który jako diakon przez niemal rok posługiwał w naszej parafii.

Na stołach pod chórem wyłożone są obrazki z Modlitwą św. Tomasza z Akwinu przed Mszą świętą. Zachęcamy do zabrania tych obrazków i praktykowania tejże modlitwy.

Został wydany nowy numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Niestety, z powodu pandemii i wynikających z niej obostrzeń sanitarnych tym razem gazeta nie będzie roznoszona po domach. Gazeta wyłożona jest na stołach pod chórem, skąd można ją sobie zabrać.

Szkoła Świętego Mikołaja działająca przy parafii św. Mikołaja w Lublinie zaprasza rodziców i wychowawców do udziału w kurskie prowadzonym w oparciu o unikalny program uczący wychowania na podstawie Pisma Świętego. Szczegóły na plakacie.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie, jak zawsze, na parkingu parafialnym, obok śmietnika.

Komentarze zostały wyłączone.