Dzisiaj w Eucharystii o godz. 17.00 oraz w nabożeństwie majowym uczestniczył będzie nasz chór parafialny. Po nabożeństwie chór wystąpi z koncertem pieśni maryjnych. Serdecznie zapraszamy.

Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 19.00, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Silent Disco, na które zaprasza Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam. Dzisiejsze spotkanie przebiegało będzie pod hasłem „Majove love”, a modlić się będziemy o siłę mówienia sobie tego, co najważniejsze.

We wtorek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach do Serca Jezusowego. Odprawiać je będziemy w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30, z tym, że w tym tygodniu w środę i w sobotę nabożeństwo będzie wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.00.

W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwaną uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00, zgodnie z naszym zwyczajem, wyruszy procesja eucharystyczna. W tym roku, tak jak w ubiegłym, procesja odbędzie się na placu przykościelnym. Z tego powodu parking parafialny od środowego wieczoru do czwartkowego popołudnia będzie nieczynny. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy: pierwszego – harcerzy, drugiego – Legion Maryi, trzeciego – Domowy Kościół i czwartego – Neokatechumenat. Przedstawicieli poszczególnych wspólnot prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem Zarzecznym.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po południu będą dwie Msze św.: o godz. 17.00 (na nią zapraszamy przede wszystkim dzieci) i o 18.00. Wyspowiadać się będzie można podczas Mszy św. porannych oraz po południu po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 17.00.

W najbliższą sobotę gościć będziemy naszego byłego wikariusza, a obecnie profesora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i dyrektora polskiej sekcji papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – ks. prof. Waldemara Cisło. Ks. Waldemar uczestniczył będzie w Eucharystii sprawowanej o godz. 19.00 i wygłosi homilię, a następnie weźmie udział w spotkaniu i dyskusji na temat prześladowania chrześcijan, szczególnie na Bliskim Wschodzie, i niesionej im pomocy. Spotkanie odbędzie się w kościele dolnym.

Jak zapowiadaliśmy, w przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 13.00 będziemy uroczyście obchodzić jubileusz 25. rocznicy święceń kapłańskich naszego Proboszcza ks. Andrzeja Szuleja, ks. Roberta Wronowskiego i innych kapłanów wyświęconych razem z nimi 25 lat temu. Zapraszamy na tę Eucharystię i prosimy o modlitwę w intencji Czcigodnych Jubilatów.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego, a także do lektury prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.