OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj radość Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas trzecich.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

3. Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

4. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzała kremówki papieskie przywiezione z Wadowic. Dochód zostanie przeznaczony na organizację rekolekcji letnich i sierpniowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie.

5. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

6. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30 w kościele a o godz. 20.30 przy figurze św. Józefa. W niedziele nabożeństwo w kościele sprawowane jest o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

8.W przyszłą niedzielę członkowie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych AL. Zapraszają na spotkanie z poezją maryjną.Pierwsze spotkanie odbędzie się po mszy św. o godz 10.00, drugie po nabożeństwie majowym a trzecie wieczorem, na zewnątrz przy figurze św. Józefa o 20.30 .

W tym tygodniu patronujE nam:

Wtorek, 16 maja – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski (święto).

Komentarze zostały wyłączone.