OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Z okazji 103 urodzin św. Jana Pawła II, młodzież naszej parafii rozprowadza dzisiaj kremówki papieskie, z których dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu tej młodzieży na ŚDM w Lizbonie

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe sprawujemy o godz. 17.30 i 20.30, zaś w niedziele w kościele o 18.00.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Tego dnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo z cyklu „Idźmy do św. Józefa”.

4. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5. Na parkingu ustawiony jest kontener na makulaturę.

6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

7. Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego – 27 maja. Początek czuwania o godz. 21:00

W tym tygodniu patronuje nam:

Piątek, 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty (wspomnienie obowiązkowe).

Komentarze zostały wyłączone.