OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza po Mszy Świętej o godz. 19:00 na kolejne Silent Disco.

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte sprawujemy o godz.7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Podczas nabożeństwa majowego i mszy świętej o godz. 18.00, posługę muzyczną będzie pełnić chór parafialny.

3.We Wtorek, 30 maja wspólnota Kobieca Przestrzeń zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne w Sali Miłosierdzia Bożego.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia rano o godz. 8.00 dwóch kapłanów pochodzących z naszej parafii, ks. Piotr Golec i ks. Mariusz Kępa, będą dziękować za dar 25 lat posługi kapłańskiej. Wieczorem, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00, będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

6. W obchodzony również w najbliższy czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek mamy możliwość skorzystania ze spowiedzi podczas mszy świętych porannych oraz wieczorem po nabożeństwie pokutnym o godz. 16.00. Tego dnia kancelaria parafialna jest nieczynna. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.00.

8. Wspólnota Legionu Maryi zaprasza do włączenia się w tzw. Jerycho różańcowe. Jest to modlitwa różańcowa odmawiana w sposób ciągły w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, trwająca przez 7 dni, kolejno w siedmiu kościołach Lublina. W naszej wspólnocie będzie ona trwała przez całą dobę od piątku 02 czerwca (rozpocznie się Mszą św. o 8.00) do soboty 03 czerwca do godz. 8.00. W Piątek do 16.00 Jerycho będzie w kościele górnym, po 16.00 modlitwa będzie kontynuowana w kościele dolnym (adoracji w ciszy już nie będzie po 16.00). Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Spotkanie formacyjne członków Kółek Różańcowych odbędzie się o godz.16.00.

10. Grupa o. Pio zaprasza na pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę, 17 czerwca, na ogólnopolskie czuwanie grup Modlitwy o. Pio. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz u ks. Damian.

11. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.