Od dzisiaj przestaje obowiązywać udzielona na czas pandemii dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Eucharystii w niedziele i uroczystości nakazane. Przypominamy zatem, że każdy katolik, który nie mając poważnych przeszkód opuści niedzielną Mszę św. popełnia grzech ciężki.

Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 19.00, a po niej na kolejne spotkanie z cyklu Silent Disco.

Wszystkich studentów zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. o godz. 19.30. Dziękować będziemy za kończący się rok akademicki i prosić dobrego Boga o Jego błogosławieństwo na czas sesji egzaminacyjnej.

Przypominamy, że w dni powszednie, od godz. 8.30 do 18.00, w kościele dolnym wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Gorąco zachęcamy do indywidualnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. Zachęcamy także do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, podczas których wspólnotowo oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je w kościele górnym w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego, a także do lektury prasy i książki katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku również „Małego Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” i „Różaniec’; w sklepiku są do kupienia także książki o tematyce religijnej, modlitewniki i różne dewocjonalia.

Komentarze zostały wyłączone.