Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach różańcowych, a o godz. 19.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Przypominamy, że 20 czerwca przestała obowiązywać, udzielona na czas pandemii, dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Eucharystii w niedziele i uroczystości nakazane. Każdy katolik, który nie mając poważnych przeszkód nie uczestniczy w te dni w Eucharystii popełnia grzech ciężki.

Informujemy także, że kończymy całodobową internetową transmisję z naszego kościoła. Transmitowane będą tylko Msze św. sprawowane w niedziele o godz. 10.00 oraz w dni powszednie o godz. 18.00.

W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. w naszym kościele. W niedziele nie ma Eucharystii o godz. 13.00 i o 17.00. Chrzty udzielane są podczas Mszy św. o godz. 11.30.

Tegoroczna, 43. Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała, tak jak w ubiegłym roku, formę sztafetową – uczestnicy poszczególnych etapów będą rano dowożeni autokarami na trasę pielgrzymki i po dniu marszu przywożeni z powrotem. Zapisać się można u księży przewodników grup do 15 lipca za pośrednictwem strony internetowej pielgrzymki. Koszt: 40 zł wpisowe + 40 zł przejazd autokarem. Osoby, które z różnych powodów nie mogą wybrać się na pielgrzymkę zachęcamy do wsparcia Funduszu „Idę z Tobą”. Ofiary na ten cel oraz intencje, które chcemy polecać modlitwom pielgrzymujących, można już składać w zakrystii bądź w kancelarii.

Zadbajmy o odpowiednią lekturę na czas wakacyjnego odpoczynku. Jak zawsze zachęcamy do nabywania i czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.