1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża. 

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła. 

3. Pan organista zaprasza osoby uzdolnione muzycznie do udziału w chórze parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych chórzystów jak również nowe osoby. W planach jest również utworzenie grupy osób śpiewających psalmy responsoryjne. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszły piątek 16 września o godz. 19.00 w sali św. Cecylii (wejście od ulicy Rymwida). Można kontaktować się z panem organistą po każdej Mszy świętej.

4. Grupa modlitwy o. Pio, w ramach przygotowań do jubileuszu 20-lecia, zaprasza do uczestnictwa, w dniach 14-22 września w nowennie ku czci Świętego Stygmatyka, poprzedzającej Jego liturgiczne wspomnienie. Przewidziana jest także projekcja filmu o św. Ojcu Pio w dwóch częściach 16 i 20 września. Więcej informacji na plakacie w tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych duchowością franciszkańską Świętego zapraszamy do wstąpienia do grupy, do wspólnej modlitwy i formacji.

5. Ofiary składane do skarbon pod chórem przeznaczone są na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Masowego Przekazu.

6. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. 

7. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela. 

8. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. 

9. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. 

10. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej i 1 szkół ponadpodstawowych trwają jeszcze tydzień. Pierwsze spotkanie organizacyjno-modlitewne rodziców i kandydatów odbędzie się w niedzielę, 25 września, o godz. 18.00 w kościele, a 1 października jest wyjazd młodych na spotkanie do Pliszczyna.

11. Młodzież zapraszamy na potańcówkę na koniec wakacji w Muzeum Wsi Lubelskiej organizowaną przez KSM, która odbędzie się w sobotę, 17 września, i rozpocznie Eucharystią o godz. 17.00. Szczegóły w zakrystii i w internecie.

12. W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie, jak zawsze, przy wjeździe na parking parafialny.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

– piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

Komentarze zostały wyłączone.