Dzisiaj każdy wierny, który pobożnie nawiedzi kościół parafialny, katedrę lub jakąś bazylikę i odmówi tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” może pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu i wspomnieniem Matki Bożej Anielskiej. Zechciejmy skorzystać z tego wielkiego daru Kościoła.

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji o godz. 18.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach różańcowych, a o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

W czwartek, 6 sierpnia, przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 19.00. Kancelaria parafialne w tym dniu będzie nieczynna. Jest to święto patronalne sąsiedniej parafii, przy ul. Nadbystrzyckiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Wyspowiadać się będzie można podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 17.00.

Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo gorąco zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość naszego narodu oraz w intencji osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków czy innych używek.

Pod chórem wyłożony jest grafik indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele dolnym. Prosimy o wpisywanie się.

Jak zapewne zauważyliśmy, trwają prace, których celem jest osuszenie, a następnie odgrzybienie ścian kościoła dolnego. Serdecznie dziękujemy za modlitewne wsparcie tej inwestycji i za wszystkie ofiary.

W ostatnich dniach na terenie naszej parafii miały miejsce próby, niestety także skuteczne, wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Apelujemy zatem, szczególnie do osób starszych, samotnych, o wzmożoną czujność i wielką rozwagę, by nie paść ofiarą oszustów.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

Komentarze zostały wyłączone.