1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, jak co tydzień, będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu – zachęcamy do indywidualnej adoracji oraz do modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po południu będzie tylko jedna Msza św. – o godz. 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 20.00.
  2. W piątek o godz. 8.30 na placu katedralnym zostanie odprawiona uroczysta Msza św. inaugurująca Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej Eucharystii, a także do odprowadzenia pielgrzymów, choćby do granic miasta. Prosimy także o modlitwę w intencji podążających do tronu Jasnogórskiej Pani.
  3. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Konferencja różańcowa odbędzie się o godz. 18.00, a Msza św. w intencjach różańcowych zostanie odprawiona o godz. 19.00
  4. Wolontariusze i animatorzy ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Lublinie po raz kolejny organizują akcję „Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie”.      W każdą środę sierpnia w godz. 10.00 – 13.00 na terenie naszej parafii odbywać się będą gry, zabawy, animacje oraz warsztaty dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
  5. Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich młodych ludzi do uczestnictwa w tegorocznym diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Garbowie w dniach 23 – 26 sierpnia. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach i na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które po konserwacji posadzki i odnowieniu ławek złożyły ofiary na pokrycie kosztów tych prac. Jednocześnie prosimy, aby nie stawiać butów na klęcznikach, które zostały oczyszczone i polakierowane. Bardzo prosimy o uszanowanie tej pracy.
  7. Fundacja Dzieci Afryki wspólnie z Legionem Maryi organizuje akcję „Piórniki do Afryki”. Jej celem jest zebranie piórników i przekazanie dzieciom w krajach afrykańskich. Nowe, nieużywane piórniki wraz z wyposażeniem (ołówki, długopisy, kredki itp. przybory) przyjmujemy w zakrystii.
  8. W imieniu młodzieży z KSM dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. Przypominamy, że dochód ze sprzedaży tych nakrętek przeznaczany jest na remont domu KSM w Częstoborowicach. Prosimy o jeszcze!
  9. W zakrystii są do nabycia Dzienniki Medytacji „Słowo Życia” na sierpień.
  10. Jak zapowiadaliśmy w poprzednią niedzielę, gościmy dzisiaj wolontariuszki z AfricaMed – lubelskiej fundacji, która we współpracy z Siostrami Misjonarkami Białymi Afryki wspiera opiekę medyczną na kontynencie afrykańskim. Zapraszamy teraz do wysłuchania krótkiego świadectwa.

Komentarze zostały wyłączone.