Dzisiejsza taca przeznaczona jest na programy pomocowe realizowane przez lubelską „Caritas”. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w naszej parafii odbędzie się skupienie przedślubne dla narzeczonych. Przyszłych małżonków zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła dolnego.

Jutro przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP, w ludowej tradycji zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą w takim porządku, jak w niedziele wakacyjne, tj. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Po każdej Mszy św. zostaną poświęcone wiązanki z tegorocznych ziół, kwiatów, zbóż, owoców i warzyw. Dla parafian, którzy nie mają własnych ogródków skromne wiązanki przygotują panie z Legionu Maryi. Przypominamy, że w uroczystość Wniebowzięcia NMP każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć w Eucharystii.

Grupa AA „W samo południe” zaprasza na mitingi, które odbywają się w soboty o godz. 12.00 w czytelni czasopism (wejście od ul. Rymwida).

Osoby, których małżonkowie, dzieci bądź inni członkowie rodziny cierpią na chorobę alkoholową lub alkoholu nadużywają zapraszamy na spotkania grupy wsparcia. Do końca sierpnia takie spotkania odbywać się będą w niedziele, w godz. 9.30 do 11.30, w czytelni czasopism.

Młodzież zachęcamy do wzięcia udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej SMAL 2022, które odbędzie się w dniach 18 – 21 sierpnia w Garbowie. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej smal.lublin.pl.

W sobotę 3 września wyruszy z naszej parafii doroczna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Gorąco zachęcamy, szczególnie ludzi młodych, do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Najbliższa sobota i niedziela będą kolejnymi dniami zbiórki makulatury. Spakowaną makulaturę będzie można wrzucać do ustawionego na parkingu kontenera.

Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także „Różaniec”, „Miłujcie się” i „L’Osserva-tore Romano”. Zachęcamy też do czytania Biblii i rozważania Słowa Bożego.

Komentarze zostały wyłączone.