W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorną Eucharystię połączymy z Nieszporami. Modlić się będziemy o dobre wychowanie dzieci i młodzieży w naszej Ojczyźnie, o pokój na świecie oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na tę Eucharystie zapraszamy młodzież, bowiem, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, modlić się będziemy także o rozeznanie powołania, o dobrych mężów, dobre żony. Po Mszy św. będzie czuwanie, konferencja o rozeznawaniu powołania, a następnie spotkanie w salce CDM-u. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (na nią zapraszamy przede wszystkim dzieci) i o godz. 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy o rozpoczęcie nowenny pierwszych piątków miesiąca. W sobotę o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie z procesją światła.

W najbliższą sobotę, 4 września, po dodatkowej Mszy św. sprawowanej w naszej świątyni o godz. 6.30, wyruszy piesza pielgrzymka do Wąwolnicy. Zapisać się można w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie. Szczegółowy program wąwolnickich uroczystości zamieszczony jest na plakacie wywieszonym w przedsionku kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach różańcowych.

Z początkiem września wracamy do zwykłego, niewakacyjnego porządku sprawowania liturgii w naszym kościele. W niedziele Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencji całej parafii), 11.30 (dla dzieci), 13.00 (z udzielaniem sakramentu chrztu) oraz o 17.00 i 19.00.

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy w najbliższą niedzielę na Eucharystię o godz. 11.30, na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla nich i dla ich rodzin.

W minionym tygodniu zostały zainstalowane nowe ławki w nawach bocznych kościoła dolnego. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

Komentarze zostały wyłączone.